LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu

Otomobilimizi Lpg (otogaz) montajımızı yaptıktan  sonra yapılacak ilk iş yasal prosüdürleri uygulamaktır. 1. yapılaması gereken LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu alınmasıdır. Bunu da aracımızın lpg dönüşümünün yapıldığı ildeki MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI (MMO)   tarafından yapılması gerekmektedir. LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu ücreti sanıldığı kadar fazla değildir. 2011 yılı LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu ücreti 25TL dir .Bazı illerde MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI muayene için online ve telefonla LPG randevu vermektedir. Bu işlem eğer arabanızın dönüşümünü kaliteli malzemeler ve iyi bir serviste yaptırdıysanız sorun olmadan kısa bir sürede halledilecektir.

Genelde Lpg dönüşüm firmaları MMO’sına gitmeden önce size gerekli evrakları vereceklerdir. Yinede siz gitmeden önce aşağıdaki belgelerin yanınızda olmasına dikkat ediniz.

LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu Gerekli Belgeler

LPG Ruhsata işlenmiş ise;
- Araç ruhsatının aslı

LPG Ruhsata yeni işlenecek ise;
- Araç ruhsatının aslı
- Montaj firması tarafından düzenlenen fatura ve montaj evrakları

Unutmayın Sızdırmazlık kontrolü için EK-1 formu düzenlenmesine gerek yoktur.

Bundan sonra yapılması gereken iş ise araç muayene randevusu alıp araçınızı muayene ettirip sonrada Oto Gaz LPG Ruhsata İşletme için İl trafik tescil bürosuna başvurulması gerekmektedir.

LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu” üzerine 9 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>