LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu Randevu

LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu Randevu almak artık intrnet üzerinden olduğu için çok kolaylaştı.Arabanızın Lpg (otogaz) dönüşümünü yaptıktan  sonra LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu alınması gerekmektedir. Bunu da otomobilinizin lpg montajı yapıldığı ildeki MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI (MMO)   tarafından yapılması gerekmektedir. MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI muayene için online LPG randevu vermektedir.Şimdilik Sadece İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalyada olan bu hizmet yakında tüm illerde olacağına inanıyoruz.

23 Eylül itibariyle Kayseri MMO sı online randevuya geçmiştir

MMO’ sının yaptığı gaz kaçak kontrolüne  gitmeden önce aşağıdaki belgelerin yanınızda olmasına dikkat ediniz.

LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu Gerekli Belgeler

LPG Ruhsata işlenmiş ise;
- Araç ruhsatının aslı

LPG Ruhsata yeni işlenecek ise;
- Araç ruhsatının aslı
- Montaj firması tarafından düzenlenen fatura ve montaj evrakları

Bu Site Sadece Bilgilendirme Yapar. Araç Muayene yapma işi sadece Tüvturk'a aittir. Sitemizin Tüvturk ile ilişkisi yoktur. Sadece Araç muayene nasıl yapılır ve randevu nasıl alınır konusunda ücretsiz olarak bilgi verir. Bilgilerin güncelliğini Tüvturk un resmi sitesinden lütfen kontrol ediniz

Unutmayın Sızdırmazlık kontrolü için EK-1 formu düzenlenmesine gerek yoktur.

Randevu saatinizden 15 dk önce randevu aldığınız LPG Sızdırmazlık İstasyonunda hazır bulununuz.

Randevu Sistemi Saat 08:00 – 24:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Almış olduğunuz randevunuzu randevu saatinizden en az 2 saat öncesine kadar ilgili istasyonun telefon numarasını arayarak iptal etme hakkınız vardır. İptal ettiğinizi bildirmeden 2 kez randevunuza gitmediğiniz durumda cezalı duruma düşersiniz. Cezalı duruma düşen araçlar randevu sisteminden sonraki 60 gün boyunca randevu alamamaktadır.

Gaz Sızdırmazlık Raporu”nun geçerlilik süresi 1 aydır. LPG veya CNG Ruhsatı, “Gaz Sızdırmazlık Raporu” yerine kullanılamaz.

Lpg Randevu mmo.org.tr sitesinden almak için tıklayız.

Bundan sonra yapılması gereken iş ise araç muayene randevusu alıp araçınızı muayene ettirip sonrada Oto Gaz LPG Ruhsata İşletme için İl trafik tescil bürosuna başvurulması gerekmektedir.

LPG Gaz Sızdırmazlık Raporu Randevu” üzerine 16 düşünce

  1. hayırlı günler arkadaşlar

    Gaz sızdırmazlık raporunu her ilde yaptıramıyor muyuz?
    Ben şuan siirtteyim mmo.gov.tr’de yer alan adrelerden bana en yakını Diyarbakır. Bu raporu alabilmem için taaa diyarbakıra kadar gitmem mi gerekiyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>